/OTHER

10 TREE

Soňa Čermáková

13.JAN.2015

Kanadská lifestylová značka, ktorá si dala predsavzatie vysadiť desať stomov za každú predanú vec.

V kombinácii so sociálnym a environmentálnym cítením dáva TenTree kupujúcim priame spojenie s prírodou a celosvetovou komunitou. Posolstvo je väčšie ako len sadenie stromov. Chcú pomôcť zmeniť postoje a životy. Nielen zabraňovať výrubu, prahnutiu pôdy a zabezpečiť tvorbu kyslíka, ale celkovo vylepšiť a ovplyvniť životný štýl ľudí.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Pretože každý zákazník má záujem vedieť, ako sa podieľa na zlepšení nášho sveta, veria, že môžu osloviť ľudí a dať im na vedomie, aký veľký má každý z nás vplyv.

Spolupracujú s viacerými neziskovými organizáciami ako napríklad s Canadian Wildlife Federation, WeForest, American Forests, Eden Reforestation, Trees for the Future. Táto spolupráca zabezpečuje zasiahnutie v oblastiach, ktoré to najviac potrebujú.

                            http://www.tentree.com/

TenTree majú obrovský dopad na ekosystémy, v ktorých prebieha výsadba. Všetky vysadené stromy partia k miestnym druhom, takže je vysoká pravdepodobnosť prežitia. Ak ide o ohrozenú oblasť, mnohokrát vysadia viac ako desať sadeníc, aby zaistili, že ich predsavzatie desiatich stromov bude splnené.

Kúpou produktu tejto značky prejavíte zodpovednosť a nádej pre jasnejšiu a krajšiu budúcnosť.