/ADVENTURE

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť ak idete lyžovať do Zakopaného

6.APR.2016

Poľsko. Krajina kroviek, trhov či bohatej histórie. Avšak zároveň aj krajina so skvelými lyžiarskymi podmienkami svahov Vysokých Tatier. A to všetko len kúsok za hranicami Oravy.

Ak rozmýšľate nad lyžovačkou u našich severných susedov, mestečko Zakopane je pre vás tou správnou voľbou. Perfektné podmienky ponúka napríklad Kasprowy wierch, kde si okrem dlhých zjazdoviek prídu na svoje aj milovníci toho pravého pow pow (prašanu). Už si balíte kufre a píšete kamarátom? Pred tým než vyrazíte nezabudnite na týchto 5 vecí, ktoré by vám možno ani nenapadli, no mali by ste o nich vedieť.

1. Skipasy kupujte cez internet

Ak sa chcete vyhnúť dlhým radom a čakaniu na kabínu, ktorá vyváža ako aj lyžiarov, tak aj turistov, kúpte si lístok cez internet. Ušetríte si tak nielen pár minút, niekedy možno aj hodín.

2. Zabudnite na parkovisko pri stredisku

Prísť autom až k svahu obuť si lyžiarky a ísť rovno na vlek? Možno na Slovensku. Na Kasprovom vrchu na to môžete rovno zabudnúť. Nepokúšajte šťastie ani policajtov, ktorí striehnu na parkovisku pod kabínou. Ušetríte si čas aj nervy, ak si nájdete parkovisko pri nejakom hotely, kde síce zaplatíte okolo 15 pln., no vyhnete sa pokute.

3. Skibus alebo taxík

Po zaparkovaní a nastrojení sa máte dve možnosti. Vlastne tri, jednou z nich je vyšliapať si to ku kabínke pešo, no ľahšou cestou bude, ak si vyhliadnete skibus alebo taxík, ktorý vás vyvezie priamo na parkovisko pri stredisku.

4. Radšej myslite na všetko vopred a dvakrát

Nekúpili ste si skipass? Chcete sa informovať lebo si niečím nie ste istí? Kvôli týmto chybám na vás môžu čakať aj dve hodiny státia v rade a to sa pri plánovanej lyžovačke znáša len ťažko.

5. Zakopané

Či už ide o romantickú prechádzku, zábavu s priateľmi, alebo núdzový stav zlomenej palice, to všetko zaručene nájdete v malom no príjemnom mestečku Zakopané.Bary, reštaurácie, grill hous, fastfoody či pouliční predavači oštiepkov. Obchody plné športových potrieb, bežného oblečenia alebo supermarket. Toto všetko a určite omnoho viac nájdete v tomto „alpskom“ mestečku v Poľsku.