/ADVENTURE

CESTA NA SEVER

9.DEC.2015

Snowboardistka Aline Bock a freeskierka Lena Stoffel si minulú zimu zbalili lyže, snowboard a zamierili na jeden z Lofotských ostrovov patriacich Nórsku. Prečo? Predsa pre zábavu! Veď, koľko krát máte možnosť jazdiť v prašane, na striedačku s divokými vlnami mora?

Práve toto nenápadné miesto našej planéty umožňuje oboje. Pozrite si jedinečné dobrodružstvo dvoch priateliek, ktoré dobre vedia, že tie najlepšie veci a zážitky stoja tvrdú drinu. Je takmer isté, že vaše predstavy o zimnom dobrodružstve naberú väčší rozmer.

JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
BROOKS STERLING
Dizajnér, fotograf a marketingový expert pochádzajúci zo San diega. Špecializuje sa na lifestyle, dizajn, fotografiu a aj trh samotný. Venuje sa skrátka tomu, čo je dnes v kurze a je v tom naozaj dobrý. Má rád veľkoleposť, fascinujú ho slová a frázy a zároveň je majstrom hrubých čiernych líniní, jednoduchosti a miluje 35mm film. Momentálne na voľnej nohe, no neustále v pohybe, konzultuje alebo sa podieľa na nejakom projekte. Zoznámte sa, Brooks Sterling.
Viac