/ART

CHRISTIAN KÄEMER A.K.A. DOME

5.DEC.2015

Roky nesú skúsenosť, dokazuje to aj 39 ročný street artový umelec pochádzajúci z Nemecka. Študoval umenie a špecializuje sa na spreje. Kedysi pestrú paletu vymenil v roku 2000 za čierno-bielu škálu, uznajme však, bez ujmy, naopak s veľkým úspechom. Väšinu jeho prác tvoria masívne monochomatické B&W maľby.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Často s prívlastkom „avantgardný“, pre spojenie realistickosti a surrealistickosti.

Ak sa pýtate, kde máte mať oči pozornejšie otvorené je to pri návšteve miest Amsterdam, Rotterdam, Almere, Sittard, S’Hertogenbosch, Antwerpen, Maaseik, Paris,Lyon, Toulon, Sevilla, Jerez, Elche, Cordoba, Gran Canaria, Matarro, Stettin, Koszalin, Lodz, Padova, Bari, Thessaloniki, New York, Chicago, San Diego, Mexico City, Weil am Rhein, Stuttgart, Berlin, Muenchen, Rome, Milano, Bassano del Grappa, Vienna, Savona, Zürich, Torino, Schopfheim aSaarbrücken. Ak  narazíte na niektoré z jeho diel, určite neoľutujete.