/ADVENTURE

DAVID WELSFORD

16.OCT.2015

Odišiel z práce, opravil loď a dnes sa plaví svetom a obdivuje jeho krásy.

David Welsford, je mladý muž pochádzajúci z Nového Škótska, ktorý sa vzdal svojho bežného života, aby sa vydal na more a mohol plávať na svojej lodi po svete. Jeho cestu za šťastím, dobrodružstvom a krásami, ktoré naša Zem ponúka, zachytáva v krátkom dokumente  tvorca filmov Kevin A. Fraser.

Welsford v ňom rozpráva o tom, ako prišiel k svojej lodi, aký postoj má k peniazom a celkovo k životu. Ako sa jeho svet zmenil po tomto odvážnom rozhodnutí a aké má plány do budúcnosti.

JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
BROOKS STERLING
Dizajnér, fotograf a marketingový expert pochádzajúci zo San diega. Špecializuje sa na lifestyle, dizajn, fotografiu a aj trh samotný. Venuje sa skrátka tomu, čo je dnes v kurze a je v tom naozaj dobrý. Má rád veľkoleposť, fascinujú ho slová a frázy a zároveň je majstrom hrubých čiernych líniní, jednoduchosti a miluje 35mm film. Momentálne na voľnej nohe, no neustále v pohybe, konzultuje alebo sa podieľa na nejakom projekte. Zoznámte sa, Brooks Sterling.
Viac