/ART

DETAIL, YIGAL OZERI

20.JAN.2016

Práca tohto Izraelského umelca pôsobiaceho v New Yorku je fascinujúca. Hyper-realistické veľkoplošné maľby, ktoré svojimi precíznymi detailmi na prvý pohľad pôsobia ako fotografie, vyrážajú dych ľuďom po celom svete.

RECYKLOVAŤ! NAČO?
Staňme sa súčasťou, ktorá dopomôže predísť katastrofe plynúcej z nedbanlivosti a nezáujmu. My sme tí, ktorí ovplyvnia budúcnosť!
Žirafí raj
Impozantnosť a elegancia. To sú vystihujúce slová pre tento päťhviezdičkový hotel. Avšak to, čo mu dodáva konečnú gráciu a berie dych, nie je práve ponúkaný luxus. Najfascinujúcejšie je spojenie s prírodou, ktoré vám doslova hľadí cez okno.
Gregory Raymond Halili
Na ručné vyrezávanie a maľovanie olejom využíva mušle so zlatým, alebo čiernym okrajom pochádzajúce z Filipín. Prirodzený tvar lastúry je podľa neho ideálny pre spodobenie lebky.Gregory Raymond Halili a jeho úžasné výtvory prezentované v Silverlens Galleries v Manile a v Nancy Hoffman Gallery v New Yorku.
Viac

Jeho prácu ocenili návštevníci exhibícií v Bologni, Barcelone, Amsterdame, Mníchove, Dánsku, Francúzsku, Los Angeles, Toronte či Hong Kongu. K svojej tvorbe pridal aj knihu Photorealism and the Digital Age.

Momentálne cestuje po svete a prezentuje 50 rokov svojej tvorby nazvanej 50 Years of Hyperrealistic Painting, ktorá bola umiestnená napríklad v Museum Thyssen-Bornemisza v Madride, Birmingham Museum & Art Gallery a Museo de Bellas Artes v Bilbau. Svoju stálu kolekciu má zverejnenú v The Whitney Museum of American Art, The McNay Art Museum v San Antoniu, The Jewish Museum v New Yorku, The New York Public Library, The Israel Museum v Jerusaleme, Tel Aviv Museum of Art, The Frederick R. Weisman Art Foundation v Los Angeles a taktiež vo Viedni.