/OTHER

POSLEDNÍ AFRICKÍ NOMÁDI

Soňa Čermáková

8.FEB.2016

Dokumentárny fotograf Mario Gerth sa vďaka svojej práci dostal už do viac než 80 krajín sveta. Dva roky strávil cestovaním po Afrike, po svete úplne inom, než ho poznáme my. Počas týchto ciest dokumentoval a zachytával portréty nomádov žijúcich v odľahlých regiónoch. Tieto snímky sú vyjadrením pravej africkej jedinečnosti a krásy, ktorá vyžaruje z každej jednej fotografie. Jeho cesta zachytáva portréty možno posledných nomádov Afriky, ich kultúru a unikátne vyjadrenia vzťahu človeka prírody a symboliky krásy.

DIEVČA Z KMEŇA HIMBI / NAMÍBIA

HAMARSKÉ DIEVČA / ETIÓPIA

DETAIL, YIGAL OZERI

DETAIL, YIGAL OZERI

Práca tohto Izraelského umelca pôsobiaceho v New Yorku je fascinujúca. Hyper-realistické veľkoplošné maľby, ktoré svojimi precíznymi detailmi na prvý pohľad pôsobia ako fotografie, vyrážajú dych ľuďom po celom svete.

VSTÚPTE DO PRÁZDNOTY

VSTÚPTE DO PRÁZDNOTY

Pripravte sa na to, že najbližšia pevná pôda pod nohami je 1035m pod vami!

ŽIARIACE JASKYNE WAITOMO

ŽIARIACE JASKYNE WAITOMO

Okres Waitomo je prosperujúcou oblasťou a domovom približne 9700 ľudí. Toto miesto ukrýva novozélandský poklad, ktorý by ste si pri návšteve tejto nádhernej krajiny určite nemali nechať ujsť.

SHAE DE TAR

SHAE DE TAR

V dobe, keď môže byť fotografia upravená digitálne, je príjemnou zmenou objavenie človeka, ktorý k tomu nachádza alternatívne metódy. Shae de Tar.

ČAS VYLETIEŤ Z HNIEZDA, JURAJ KOREŇ

ČAS VYLETIEŤ Z HNIEZDA, JURAJ KOREŇ

Po mnohé stáročia sa ľudia snažili priblížiť letu vtákov. Vrhali sa s akýmisi kópiami vtáčích krídel a mávaním rúk sa snažili napodobniť pohyb, ktorý by z nich spravil letcov.

KEĎ SA POVIE SIERRA QUITIQUIT

KEĎ SA POVIE SIERRA QUITIQUIT

LYŽIARKA. MODELKA. SURFERKA. Táto charakteristika najlepšie vystihuje to, čomu sa Sierra venuje, s doplnením o cvičenie jogy, užívanie si života a šírenie nesmiernej energie.

KMEŇ ARBORE / ETIÓPIA

DIEVČA Z KMEŇA SURI / ETIÓPIA

BOJOVNÍK Z KMEŇA SAMBURU / KEŇA

HAMARSKÝ CHLAPEC / ETIÓPIA

CHLAPEC Z KMEŇA KARO / ETIÓPIA

CHLAPEC Z KMEŇA KARO / ETIÓPIA

DIEVČA Z KMEŇA SAMBURU / KEŇA

DIEVČA Z KMEŇA ARBORE / ETIÓPIA

MATKA S DIEŤAŤOM Z KMEŇA MURSI / ETIÓPIA