/ART

Gregory Raymond Halili

7.OCT.2015

Unikátnosť a krása. Filipínsky maliar Gregory Halili, v súčasnosti pôsobiaci v New Jersey, svojím jedinečným umením a detailnou prepracovanosťou každého výtvoru, otvára dvere novým netradičným metódam a materiálom.

 

Na ručné vyrezávanie a maľovanie olejom využíva mušle so zlatým, alebo čiernym okrajom pochádzajúce z Filipín. Prirodzený tvar lastúry je podľa neho ideálny pre spodobenie lebky.

Gregory Raymond Halili a jeho úžasné výtvory prezentované v Silverlens Galleries v Manile a v Nancy Hoffman Gallery v New Yorku.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac
Show More