/OTHER

ŽIRAFÍ RAJ

8.OCT.2015

Impozantnosť a elegancia. To sú vystihujúce slová pre tento päťhviezdičkový hotel. Avšak to, čo mu dodáva konečnú gráciu a berie dych, nie je práve ponúkaný luxus. Najfascinujúcejšie je spojenie s prírodou, ktoré vám doslova hľadí cez okno.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Giraffe Manor, alebo žirafia rezidencia, je jednou z najikonickejších budov hlavného mesta Kene - Nairobi. Pozemok tvorený dvanástimi akrami a obklopený ďalšími stoštyridsiatimi  akrami pôvodného lesa predmestia, svojou jedinečnosťou, malebnosťou a ďaleko siahajúcou históriou okúzľuje návštevníkov už od roku 1930. 

Neodmysliteľnou súčasťou tohto miesta je totižto stádo ohrozených Rothschildových žiráf. Tieto nádherné zvieratá vás istotne potešia nielen svojou neprehliadnuteľnou prítomnosťou, ale mnohokrát  aj návštevou pri raňajkách, či večeri. 

Svoje mohutné dlhé krky naťahujú cez okná, čakajúc na nejakú dobrotu, napríklad rovno z vašej ruky. Odmenou možno bude sladký bozk, ktoré s radosťou rozdávajú.

Tento jedinečný objekt hostia mnohokrát pripisujú scénam z filmu „Spomienky na Afriku“, od autorky Karen Blixten, po ktorej bol dokonca pomenovaný aj jeden z desiatich unikátnych apartmánov.

Giraffe Manor je jediným hotelom na svete, v ktorom môžete kŕmiť žirafy priamo z vášho okna. Ako súčasť pobytu vám taktiež ponúkajú návštevu žirafieho centra, kde sa dozviete niečo o tomto ohrozenom druhu, alebo si objednáte sprievodcu, ktorý vás prevedie okolím. Okrem žiráf, dnes v centre žijú aj adoptované prasatá bradavičnaté, hyeny a leopard. Tie však pochopiteľne nemajú taký voľný výbeh ako žirafy. 

K dispozícií sú taktiež výletné vozidlá, určené na prehliadky oblasti Langata, alebo na exkurziu do Sheldrick Wildlife Trust, kde návštevníci môžu kŕmiť, či dokonca adoptovať slonie mláďa.

S bežnou cenou $500 za noc, si môže Giraffe Manor dovoliť dávať časť svojho profitu africkému fondu pre ohrozené druhy, a tak pomáhať prežiť nielen týmto majestátnym cicavcom.