/OTHER

 Jeden z NÁS

Soňa Čermáková

20.MAR.2016

Lukáš Balciar/29/ account manager MERCHYOU/ Bratislava

Kreativita a osobitosť. To je to, čo je dnes na trhu vzácnou a vždy vyhľadávanou komoditou či už ide o služby, alebo o produkty. Firma MERCHYOU sa od roku 2008 zaoberá  distribúciou a tlačou textilu a medzi inými vyniká nielen profesionálnym prístupom, ale aj podporou hudobnej scény či pohľadom do budúcna vo forme eco friendly textilu. Keďže sme sa rozhodli pre spoluprácu s touto sympatickou firmou, ktorá v blízkej  budúcnosti určite prinesie svoje ovocie, chceli by sme vám predstaviť Jedného z NÁS, ktorý  je súčasťou tímu šikovných ľudí, čo sa o tieto výsledky určite postarajú.

 

Čo je podľa teba pri realizovaní vlastného biznisu najťažšie?

Momentálne nemám a ani som sa nepodieľal na realizácii žiadneho biznisu, no osobne si myslím, že samotná realizácia je beh na dlhú trať, pretože za každým úspešným projektom stojí kopec práce, úsilia a veľmi veľa času a výsledok sa nedostaví hneď. Najťažší krok je ten, ktorý človek spraví po prvom páde alebo neúspechu. Krok, ktorý je rozhodnutím pokračovať aj napriek tomu, že niečo nevyšlo. Toto je si myslím jeden z kľúčov k úspešnému biznisu.

 

Myslíš si, že je ľahšia cesta ísť do zahraničia, alebo stojí za to skúsiť to doma?

Určite si myslím, že vycestovať do zahraničia je ľahšia cesta, istotne je tam zaujímavejšie platobné ohodnotenie v akomkoľvek odvetví (myslím si, že to je hlavný dôvod, prečo ľudia odchádzajú). Osobne by som každému odporúčal pracú/brigádu v zahraničí, hlavne kvôli skúsenostiam, ktoré tým človek získa a môžu mu pomôcť v budúcnosti napr. zlepšiť si svoje skills pri hľadaní práce tu na Slovensku.  

 

Čo ťa pri tvojej práci motivuje/ čo ťa na nej najviac baví?

Vo svojom živote som vystriedal rôzne pracovné pozície v rôznych odvetviach (skateshop, nebankovky, prepravné spoločnosti..) No najviac blízka mi je moja aktuálna práca. Už na základnej škole som si sám vyrábal vlastné tričká, pohyboval sa v subkultúre, kde sme často chodili po koncertoch, na ktorých sa kapely podporovali kúpou ich merchu. Nakoniec som sa dostal na druhú stranu, od zákazníka som prešiel k samotnej pomoci pri výrobe tohto produktu. Celkovo je to  zaujímavá práca, každá jedná objednávka je špecifická a je to stále niečo iné a pestré. V neposlednom rade prichádzam do kontaktu so zaujímavými ľuďmi, čo je motivujúce a inšpiratívne. Najväčší pracovný benefit, potrebný asi v každej práci je pracovný kolektív a ja som veľmi rád, že som v práci obklopený ľuďmi s rovnakými hodnotami, názormi a postojom k životu.

Na aký zážitok najradšej spomínaš?

Uff toto je najťažšia otázka, pretože zážitkov mám hrozne veľa, až je to škoda, že som si to všetko nepísal do nejakého denníka, pretože istotne som už na nejaké momenty stihol zabudnúť. Ale celkovo spomínam aj na dobré aj zlé veci, čo sa mi v živote stali, na vzťahy, ktoré som si prežil, každý jeden moment v živote mi niečo dal alebo možno aj zobral, ale istotne ma niekam posunul a to je na tom tá najpodstatnejšia vec.

 

Za čo si v živote vďačný ?

Vďačný som v prvom rade mojej rodine, ktorá ma vychovala. V prostredí, ktorom som vyrastal, s ľuďmi, ktorí vo mne formovali hodnoty a názory a vďaka ktorým som, kto som :) to je bez debaty. 

Čo je podľa teba najhoršia ľudská vlastnosť?

 Závisť, pretože to je podľa mňa základná vlastnosť, z ktorej pramenia ostatné zlé vlastnosti.

 

Máš nejakú radu, čomu by sa mali ľudia vyvarovať, prípadne čo by mali robiť, ak chcú byť v živote spokojní?

Toto je individuálna záležitosť, každý má to svoje šťastie inak stanovené, takže na toto je ťažké odpovedať. No ak človek nie je šťastný a chce to zmeniť, musí začať hlavne meniť seba. Toľko asi moja najväčšia múdrosť :)