/ART

JULIEN MAUVE A  POZDRAVY Z MARSU

9.NOV.2015

Parížsky fotograf Julien Mauve, predstavuje sériu snímok, v ktorých zachytáva výjavy pripomínajúce prieskum astronautov vzdialeného Marsu. Červenú planétu títo návštevníci spoznávajú ako turisti a prináša tak jedinečné nadpozemské momenty v podobe zaujímavých scenérií. Sériu pomenoval „Greetings from Mars“, Pozdravy z Marsu a nachádza sa v nej akýsi príbeh osamelosti či nostalgie.

Za týmito úchvatnými scenériami však stojí hlavne autorova myšlienka formy a samotného prístupu k tvorbe dnes. Prejavuje sa naša márnosť zahŕňajúca neustále naháňanie sa za dokonalosťou.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Na jeho fotkách astronautov zachytáva v klasických „turistických pózach“, od selfie s kamarátmi, až po strohé neprirodzené postoje. Je zaujímavé všímať si, ako ľudia pociťujú nevyhnutnosť zachytenia vlastnej existencie, spolu s uchovaním spomienky na dané miesto, akoby to malo potvrdzovať ich bytie.

Show More