/ADVENTURE

KAMCHATKA – HOTEL NIKDE

5.OCT.2015  

Každoročne značka Nixon organizuje jednu z najdivokejších surfových podujatí planéty. V najodľahlejších kútoch sveta sa zíde 10 najlepších surferov Európy, ktorí sú pripravení čeliť vlastnému strachu a limitom. 

Bez nátlaku verejnosti, no proti najsilnejšiemu súperovi v podobe seba samého. Jediným spojencom je vtedy príroda, a to vo svojej najsurovejšej a zároveň  najčistejšej forme.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Predchádzajúce podujatia hostili vody Lofotských ostrovov Nórska, či nádherné pobrežie Islandu.

 

Známa ako zem ohňa a ľadu, bola minulý rok pre otestovanie schopností zúčastnených súťaže The Nixon Surf Challenge vybraná ruská Kamchatka a jej ľadové vody.

Show More