/ART

KATERINA PLOTNIKOVA

12.JAN.2016

Moskovská fotografka Katerina premieňa sny na skutočnosť a skutočné na sny. Jej originálne fotografie pripomínajúce ilustrácie z rozprávkovej knižky, sú neuveriteľným dôkazom, ako divoké zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí dokážu dodať nevšednú emóciu jemnému ženskému pôvabu.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Vo svojej tvorbe sa najprv venovala zachytávaniu častokrát mystickej krásy,vyzdvihnutej a zobrazenej na neobyčajných miestach, kde by ju človek nikdy nehľadal. No dnes facsinuje snímkami nežných dievčat v objatí s medveďom či s líškou v lone.