/ADVENTURE

LIZ CARLSON – MLADÁ DOBRODRUŽKA

13.DEC.2015

Mnohí berú dovolenku ako odmenu za prácu, chvíľkový únik z reality. Čas, kedy na týždeň - dva vypadnú z domu vypnú mobil a snažia sa nemyslieť na to čo príde potom.

Pre Američanku Liz Carlson znamená cestovanie zažívať každý deň nové dobrodružstvo. Všetko to začalo výletom do Španielska, keď mala šestnásť. Neskôr sa tam presťahovala, aby spoznávala kultúru inej krajiny a popritom si privyrábala výučbou angličtiny. Začala písať blog, pridávať fotky zo svojich ciest a dnes má fanúšikov po celom svete. A stále nemá dosť. Hovorí, že čím viac miest videla, tým väčšie nadšenie má pre tie ďalšie - nepoznané.

JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
BROOKS STERLING
Dizajnér, fotograf a marketingový expert pochádzajúci zo San diega. Špecializuje sa na lifestyle, dizajn, fotografiu a aj trh samotný. Venuje sa skrátka tomu, čo je dnes v kurze a je v tom naozaj dobrý. Má rád veľkoleposť, fascinujú ho slová a frázy a zároveň je majstrom hrubých čiernych líniní, jednoduchosti a miluje 35mm film. Momentálne na voľnej nohe, no neustále v pohybe, konzultuje alebo sa podieľa na nejakom projekte. Zoznámte sa, Brooks Sterling.
Viac

Zatiaľ čo v iných blogoch nájdete informácie o skvelých hoteloch, či najobľúbenejších atrakciách (ktoré už všetci poznajú), na jej stránke nájdete príspevky o kaňoningu, bungee jumpingu, rôznych vtipných aj vážnych situáciách, ktoré vykresľujú cestovanie v tom pravom zmysle slova.

Pretože vydať sa niekde do cudziny pre každého neznamená len ležať na pláži a piť z kokosového orecha. Ak chcete niečo zažiť, vyžaduje to plánovanie, niekedy troška sebaobetovania a mnoho iných vecí, no výsledok stojí za to! A zážitky sa vám nezlejú do piatich hviezdičiek jedného rezortu.

Dobíja mestá, krajiny, pečiatky v pase pribúdajú a zážitky sa kopia. Avšak vraví, že to je len polovica všetkého. Druhú tvoria skúsenosti, osobnostný rast, ktorý je s objavovaním sveta neodmysliteľne spojený.

  • medzi jej obľúbené krajiny patrí Švajčiarsko, Slovinsko a Argentína, Island, Turecko, Nový Zéland, Rusko a samozrejme Španielsko

  • v Paríži raz musela spať na ulici, pretože zmeškala posledný autobus na letisko

  • skákala bungee jump v Švajčiarskych Alpách

  • bez svojej zrkadlovky od Canonu sa nepohne ani na krok

  • najradšej cestuje sama, no rada sa stretáva a trávi čas so zábavnými ľuďmi

  • chcela by, aby sa ľudia viacej usmievali

  • ovláda sedem jazykov, tri z nich sú staroveké

  • miluje kávu

  • má viac ako 50 pečiatok v pase