MAGDALENA WOSINSKA a jej „EXPERIENCE“

/ART

8.OCT.2015

Zasnežené hory Californie ponúkli poľskej fotografke Magdalene Wosinskej a jej priateľkám Molly Steele a Lexi Stellwood odhodiť za hlavu nielen problémy, ale aj zábrany.

Začalo to príchodom na severný hrebeň. Plné neistých pocitov z hmly, no pripravené na dobrodružstvo. Tri priateľky ospalo sediace v aute, pripravené čeliť dňu a vytĺcť z neho, čo to dá.

 

„Len čo sme dorazili do hôr a ohovorili všetko mužského rodu, slnečné lúče sa začali predierať hmlou. To bol dôvod našej zastávky na tomto mieste. Dôvod, prečo sme sa rozhodli fotiť  a pritom pozorovať cestu vychádzajúceho slnka.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Celkovo sme po hrebeni precestovali približne sedem hodín. Z jedného konca na druhý a spať. Počas cesty sme narazili od ľadových vetrov zasnežených hôr, až po horúci letný vánok. Bol to deň plný zábavy, deň, keď sme vytvorili niečo, na čom dodnes pracujem v sériách. To je dôvod prečo sme zvolili názov „EXPERIENCE“ – skúsenosť.

Dúfam, že sa vám bude páčiť.“

Show More