MORGAN MAASSEN 

/ART

6.OCT.2015

Medzi profesionálnych fotografov sa dostal rýchlejšie než jeho ktorýkoľvek rovesník. Vo svojich 16 rokoch v rodnom meste Santa Barbare v Californii vďaka otcovmu analógu objavil popri surfovaní čaro sveta cez hľadáčik. Morgan Maassen. 

Keď ho postihlo zranenie a musel z vody na čas von, začal sa intenzívnejšie venovať novoobjavenému  koníčku. Za necelý rok vydal prvý surfový film a jeho kariéra sa rozbehla. Kvôli financiám nemohol po strednej pokračovať v štúdiu, no čo vtedy považoval za existenčný problém, teraz ani na okamih neľutuje.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Dnes 24 ročný Morgan pracuje ako fotograf pre Quicksilver, Nike, Apple, Corona a mnohé iné firmy. Za jeho zoznam klientov by mnohí v obore dali hádam aj ukazovák pravej ruky, no jeho snom je napriek ohromujúcemu úspechu vo svete objektívov stať sa filmárom. Nechajme sa prekvapiť.

1/2