/ART

NICK GENTRY

10.DEC.2015

Tridsaťštyri ročný Brit žijúci v Londýne, ovplyvnený narastajúcim konzumným životom, kyberkultúrou a zastaranými postojmi médií. Tak sú prezentované jeho diela. Gentry svojím umením poukazuje na možnosť znovu využitia vyradených vecí.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Špecifikom sa pre neho stali diskety či filmové negatívy. Vraví, že rôznorodosť využitia materiálov núti človeka prísť bližšie a prizrieť sa. Je to metafora toho, čo by podľa neho mali ľudia robiť aj v bežnom živote. Nebyť povrchní a neprehliadať pravú podstatu.