/TRAVEL

Objav 8 najkrajších pláží Európy!

Soňa Čermáková

29.JUN.2016

Nielen Karibik či tropická Ázia láka dovolenkových nadšencov. Kde sa nachádzajú najkrajšie pláže Európy a aké možnosti ponúkajú?

1. Calanque d'En-vau, Francúzsko

Len 10 kilometrov od Marseille na juhu Francúzska sa nachádza množstvo priam rozprávkových pláží. Jednou z nich je aj síce malá, no o to krajšia Calanque d'En-vau, nenápadne ukrytá v kaňone. Tyrkysová voda v kombinácii s drobnými bielymi kamienkami a jemným pieskom v kontraste s mohutnými skaliskami všade navôkol. Ak sa chcete dostať na pláž, bude vám to trvať približne hodinu chôdze miernym terénom vápencovými útesmi. Druhou alternatívou je loď, prípadne kajak  z neďalekého Cassis. Okrem všetkej nádhery, ktoré okolie ponúka, máte možnosť užívať si potápanie, šnorchlovanie, ba dokonca aj lezenie po skalách.

2. Egremni Beach, Lefkas, Grécko

Exotika. To je slovo vystihujúce atmosféru tohto miesta. Teplé a čisté more, nezabudnuteľný západ slnka, krásne výhľady, potápanie či dokonca surfovanie. Skrátka ideálna letná pohoda.

3. Dune du Pilat, Francúzsko

Dune du Pilat, lebo najväčšia európska piesková duna. S výškou 107m a dĺžkou 2500m je naozaj unikátom v našich končinách. Asi je vám jasné, že na svoje si očividne prídu hlavne milovníci paraglidingu, ktorých sa tu kvôli priaznivému vetru stretne každoročne nespočetne veľa. Veď, aký krásny musí byť pohľad na túto nádheru tam zhora?

4.Navagio Beach (Shipwreck Beach), Zakyntosh, Grécko

Keď sa ocitnete na tejto pláži, premkne vás pocit, akoby ste sa nachádzali na opustenom ostrove. Okrem nádherného okolia ako z rozprávky, tento dojem podporí stará stroskotaná loď, odpočívajúca na bielom piesku.

5. Praia da Cordoama, Portugalsko

Praia da Cordoama vám vyrazí dych. Divoko vyzerajúce útesy ošľahané vodami a vetrom Altantického oceánu. Kilometer dlhá pláž, skalnaté okolie a perfektné vlny priam lákajúce k požičaniu surfu.

6. Five finger beach, Donegal, Írsko

Ak nepatríte k ľuďom, čo milujú vysoké letné teploty, no radi by ste sa vybrali na miesto naozaj výnimočné, potom je pre vás ideálnym riešením navštívenie Írska. Na severovýchode nájdete nádherný výhľad na Five finger beach a jej mohutné pieskové duny. Kúpať sa tu síce neodporúča, pretože to môže byť nebezpečné, vynahradí vám to však prechádzka očarujúcim okolím, rybárčenie či možnosť pozorovať množstvo vtákov.

7. Melmore head, Donegal, Írsko

Zostaňme v chladnejších vodách Írska, veď ako by sme mohli vynechať Melmore head, známu tiež ako The Murder hole. Miesto, kde akoby zastal čas aj história. Dych berúce výhľady na burácajúce more, čarovné pláže, hornaté okolie, čo viac dodať, len obdivovať.

8. Cala Luna, Sardínia, Taliansko

Ak chcete objaviť jedno z najkrajších miest Sardínie, ideálne pre šnorchlovanie, potom nesmiete obísť pláž Cala luna. Nepresvedčil vás ani tento fakt? Potom takmer určite zaváži možnosť navštíviť Bue marino caves, nachádzajúce sa len 3km odtiaľto. 

 

Ktorú by ste pridali vy?