/TRAVEL

Očarujúce Laponsko

heroinmag

16.FEB.2017

Hlboko v zasnežených horách, priamo pod nádhernými farbami polárnej žiary nájdeme fínske Laponsko, dobre známe svojimi ohromujúcimi scenériami a krásou prírody. Pozrite sa na nefalšovanú zimu, vďaka japonskému fotografovi Yuichi Yokotovi, ktorý na tomto čarovnom mieste strávil tri mesiace a vytvoril naozaj dychvyrážajúce fotografie.

Sériou fotografií nám dáva možnosť nahliadnuť do bežného života tohto divokého kraja. Pre autenticitu a originalitu nehľadá inšpiráciu len v klasických motívoch polárnej žiary, zasnežených lesov či ľadopádoch, ukazuje krásu, ktorá sa ukrýva v jednoduchosti naukladaného dreva či kanvice, ktoré sú tu pre prežitie nevyhnutnosťou. Vďaka jeho snímkam tak máme možnosť nahliadnuť do skutočného života v Laponsku.

Dojmy Yuichiho sa stretávajú v slovách, kde Laponsko popisuje ako zimnú krajinu s extrémnymi teplotami, plnú nedotknutých zasnežených scenérií, ktoré prelínajú len stopy po psom záprahu. To všetko podčiarknuté krásou ľadopádov a polárnej žiary. Jedno je isté, tento divoký kus našej planéty je síce mrazivý a zdanlivo nehostinný, no pri jeho návšteve vás zahreje nezabudnuteľnými momentmi, aké ponúka len príroda sama

< galéria >