/ADVENTURE

ODŠTARTUJ #PROJECT360 AJ TY!

5.JAN.2016

Rozmýšľali ste už niekedy, aké to je, vyliezť na najvyšší vrch Európy? Alebo, ako vyzerá príroda okolo, keď zdolávate El Capitan v Yosemitoch? Po prvýkrát v histórii alpinizmu si môžete tento zážitok priblížiť v pohodlí domova.

O čo vlastne ide? Ide o interaktívny zážitok  z tých najznámejších výstupov sveta. A to všetko v 360° záberoch, ktoré môžete sami ovládať!

JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
BROOKS STERLING
Dizajnér, fotograf a marketingový expert pochádzajúci zo San diega. Špecializuje sa na lifestyle, dizajn, fotografiu a aj trh samotný. Venuje sa skrátka tomu, čo je dnes v kurze a je v tom naozaj dobrý. Má rád veľkoleposť, fascinujú ho slová a frázy a zároveň je majstrom hrubých čiernych líniní, jednoduchosti a miluje 35mm film. Momentálne na voľnej nohe, no neustále v pohybe, konzultuje alebo sa podieľa na nejakom projekte. Zoznámte sa, Brooks Sterling.
Viac

Kto je vlastne za tým všetkým? Značka Mammut a skúsení horolezci, ktorí sa neboja extrémnych výziev. Inovatívna 360°kamera a profesionálne vybavenie, čo značí len jediné, zážitok, s akým ste sa ešte nestretli!

Na aké vrcholy sa dostanete? MONT BLANC, EL CAPITAN, EIGER, MATTERHORN, ELBRUS, RÜBEZAHL, MÖNCH,  DIGA DI LUZZONE

Cieľ: vyvinúť kamerový systém, ktorý dokáže vytvárať perfektné 360° snímky a videá v tých najextrémnejších podmienkach bez toho, aby bránil a zavadzal horolezcom vo výstupe.

Otestujú tu fyzické, ale aj mentálne schopnosti zúčastnených, napríklad na najvyšších vrcholoch Nového Zélandu alebo na divokom pobreží s výhľadom na oceán.

Pre #PROJECT360, Mammut a samozrejme všetkých nadšencov , podstupujú dych vyrážajúce cesty, vytvárajú jedinečné 360° snímky  a videá. Spoznajte priekopníkov tohto projektu.

DANI ARNOLD

„Po prvom testovacom zábere som bol absolútne ohromený. Nič podobné tu ešte nikdy nebolo. Je to úžasné.“


ROK NARODENIA: 1984

LEZIE OD ROKU: 1998

NÁRODNOSŤ: švajčiarska

RÝCHLOSTNÝ REKORD VO VÝSTUPE NA EIGER V ROKU 2011: 2:28H

Od zamrznutého potoka vo svojom rodnom kraji až po prvý zimný výstup na Torre Egger v Patagónii. Špecialista na ľadové a zmiešané lezenie Dani Arnold, je jeden z najuznávanejších a najrýchlejších vysokohorských športovcov sveta, a to nielen vďaka rekordne rýchlemu výstupu na Eiger v roku 2011.

STEPHAN SIEGRIST

„Bol to môj ôsmy výstup trasou Heckmair a lepšie podmienky sme si ani nemohli priať“

 

ROK NARODENIA: 1971

LEZIE OD ROKU: 1987

NÁRODNOSŤ: švajčiarska

NOVÁ CESTA NA EIGE V ROKU 2008: Paciencia, najťažšia lezecká cesta na severnú stenu vrchu Eiger, známu tiež ako Norwand

Dosiahol prvovýstupy na všetkých siedmych kontinentoch. Avšak horolezectvo nie je jedinou Stephanovou vášňou. Vyniká taktiež v base jumpingu, sky divingu a highliningu. Táto kombinácia viedla až k neuveriteľnému voľnému výstupu trasou Magic Mushroom severnou stenou Eigeru, odkiaľ následne skočil base jump.

DAVID FASEL

#PROJECT360 bol vítanou zmenou po viac nech 200 sprevádzaných výstupoch na Matterhorn pre verejnosť. Výsledkom tohto experimentu sú nádherné snímky.“

 

ROK NARODENIA: 1971

LEZIE OD ROKU: 1998

NÁRODNOSŤ: švajčiarska

PRVOVÝSTUP NA ANTARKTÍDE

 

David od roku 1999 vyliezol ako horský vodca nespočetne veľa vrcholov. Rôzne expedície ho doviedli až do Patagónie, Pakistanu či Antarktídy.