/OTHER

Polárny domov

Soňa Čermáková

5.MAR.2017

Oblasť nachádzajúca sa pri polárnom kruhu je dobre známa krásnymi fotkami divokej prírody a extrémnym počasím siahajúcim k hlbokým teplotám pod bodom mrazu. Avšak táto, na prvý pohľad nehostinná krajina, dokáže vytvoriť jedinečné miesto pre život...

Rodina Hjertefølgerovcov, žijúca na nórskom ostrove Sandhornøya island sa rozhodla, že práve toto miesto je ako stvorené pre ich život a tam, kde pred tým nebolo nič len príroda sama, si vybudujú útulný domov.

Žijú tu už od roku 2013 a ich dom je postavený s ohľadom na prírodu, a to aj vďaka organickým materiálom, ktoré plnia nielen funkčnú, ale aj estetickú úlohu.

Šesťčlenná rodina má k dispozícii päť izieb, dve kúpeľne, a to všetko plne funkčné a schopné ochrániť ich pred silným vetrom či poriadnou nádielkou snehu, ktorá je tu bežným javom. Záhrada slúži na vypestovanie najrôznejších druhov potravín, napríklad jabĺk, čerešní, sliviek, marhúľ, kiwi, hrozna, paradajok, byliniek, tekvíc či melónov.

Jedinečné spojenie s prírodou v podobe domova, ktorý ste si vybudovali len vy s pomocou priateľov, to znie ako rozprávka nemyslíte? Jedinečná atmosféra polárnej žiary, ďaleko siahajúci pokoj a ticho, nie je práve toto sloboda?

< galéria >

Pre tento článok sme našli inšpiráciu na: http://www.housebeautiful.com