/TRAVEL

PONORTE SA DO NAJČISTEJŠEJ VODY SVETA!

Soňa Čermáková

22.JUN.2016

Ak patríte k ľuďom, čo nepovedia nie nijakému dobrodružstvu a chystáte sa na Island, toto miesto by ste si rozhodne nemali nechať odplávať!

Chcete vedieť aké je to potápať sa v lagúne so snáď najčistejšou vodou na svete? Silfra na Islande je práve TO miesto, ktoré by ste mali navštíviť.

Nachádzate sa na mieste, kde  sa doslova potápate medzi dvoma litosferickými doskami.

Silfra je ľadovcová lagúna, ktorá patrí pod Thingvellir National Park, ktorý bol zaradený do svetového dedičstva UNESCOa celosvetovo patrí k najvyhľadávanejším miestam na potápanie. Je trhlinou medzi severoamerickým a euroázijským kontinentom, ktorá sa každoročne zväčšuje o 2cm.

Na týchto 20 vecí by ste si toto l

Na týchto 20 vecí by ste si toto l

Dni sa predlžujú a počasie je stále teplejšie. To značí len jediné, je najvyšší čas plánovať si letné dobrodružstvo!

Sandra Chevrier

Sandra Chevrier

Kanadská umelkyňa Sandra Chevrier žije ako slobodná mama na plný úväzok v Montreale. Vo svojej sérii ‘’Super heros Cages’’

VYDALI SA NA ISLAND, ABY POKORILI DR

VYDALI SA NA ISLAND, ABY POKORILI DR

Dobrodružstvo je o otvorení náruče neznámemu a vykročení zo svojej zóny pohodlia...

Viditeľnosť pod hladinou siaha až nad 100m!

Ľadová voda je snáď jediným, čo by vás mohlo odradiť, pretože jej teplota siaha len na 2 až 4°C, pretože prichádza z ľadovca Langjökullglacier. Je však taká čistá, že ju môžete piť!

Ak by vás zaujímal podvodný život, biodiverzita tu skutočne veľmi neprekvitá. Okrem niekoľkých druhov rýb sa tu však stretnete napríklad s rastlinou, ktorú nazývajú trolie vlasy. Ona a rozličné druhy iných rias však tomuto miestu dodávajú nádherné farby pripomínajúce svet nad hladinou.