Search
  • heroinmag

JOHN PUSATERI

Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme tvorbu. John Pusateri je zakladateľom a riaditeľom na Auckland Print Studio a taktiež aj učiteľom architektúry na Unitec Institute of Technology. 


Je umelcom pôsobiacim v rôznych oblastiach ako grafika, kresba, maľba, digitálne média a fotografia kde využíva čisto prírodné materiály, pomocou ktorých takto skúma biodiverzitu a spája prírodný svet s moderným prostredím. Jeho práce sú vystavované a oceňované celosvetovo. Vidieť ich môžete v USA, Írsku, Taliansku, Kanade, Anglicku, Japonsku, Taiwane, na Novom Zélande a mnoho diel sa tiež nachádza v súkromných zbierkach priaznivcov jeho tvorby.


Posúďte sami.


V roku 2018 vyhral New Zealand Painting and Printmaking Award. Toto významné národné ocenenie je udeľované Waikato Society of Arts. Pusateri vyhral 20 000 dolárov, čo je v histórii krajiny najvyššia suma udelená za umenie.

https://www.johnpusateri.com/