Search
  • heroinmag

​Najkrajším ostrovom na svete je Palawan!

Nádherné smaragdovo zelené more, vysoké útesy vyrastajúce z mora a okolitá džungľa sú len niektoré z dôvodov, prečo bol filipínsky ostrov Palawan vyhlásený za ten najkrajší na svete. A nebolo to po prvý raz.

Palawan je len jedným zo 7 641 ostrovov, ktoré tvoria Filipíny. Hlavný ostrov Palawan Island a takmer 2 000 ostrov a ostrovčekov, ktoré lemujú jeho pobrežie spoločne tvoria Provinciu Palawan. Z hlavného mesta Filipín je to tento raj len hodinu a pol letecky. Tak ako pri všetkých krajinách v tejto oblasti, ideálny čas na návštevu je počas našej zimy.

Prírodné rezervácie na Palawane zahŕňajú oblasti na súši aj v mori. Podmorský svet plný obrovských mušlí, fialových krabov, delfínov priamo pri pobreží aj morských korytnačiek je skvelým miestom pre potápanie.

Suchozemská príroda v tejto oblasti je rovnako jedinečná. Palmové lesy v okolí sú domovom pre viac ako 600 druhov motýľov. A nezľaknite sa ak stretnete filipínskeho kančila - čo je niečo medzi myšou a jeleňom (áno, znie to zvláštne) alebo filipínskeho šupinavca.

Ideálny spôsob na preskúmanie všetkých krás Palawanu je z kajaku. Ten umožňuje preplávať medzi jednotlivými ostrovčekmi, preskúmať veľké množstvo lagún a pláží. Po ostrove je najlepšie prispôsobiť sa doprave miestnych a naskočiť na miestnu trojkolku alebo bicykel.