Search
  • heroinmag

Slovenský BMX Pohár

Pozývame vás na prvé a druhé kolo Slovenského pohára v BMX (park, street, dirt) a MTB (dirt). Sme radi že sa stihli uvoľniť opatrenia spojené s Korona krízou a my môžeme zahájiť súťažnú sezónu.


Akcia je rozdelená do dvoch dní a to:

Sobotu 8.8. - Betónový skatepark na Solinkách

Nedeľu 9.8. - Dirtová trať v lesíku nad OC Atrtrium ( Hájovňa).Slovo spoluorganizátora Rastislava Buchtu:

Jedná sa o prvú zastávku Slovenského BMX pohára. Pôvodne malo byť prvé kolo v Bratislave, ale kvôli opatreniam spojeným s mimoriadnou situáciou na Slovensku sa to presunulo a na rade sme boli my. V Žiline sme organizovali už mnoho bmx akcií no Slovenský pohár ešte nie.


Akciu organizujeme pod Slovenskou freestyle BMX asociáciou s Ludisom Tóthom. Žilina sa stala momentálne veľmi výnimočným mestom na Slovensku. Stalo sa tak pre to, že tu vyrástol nový veľký betónový skatepark. V novom parku prebehne v sobotu Slovenský BMX pohár v disciplínach Park a Street.


K tomu sú tu úžasné dirty, kde sa bude následne v nedeľu jazdiť Slovenský pohár v BMX a MTB dirt. Takže ak nám bude počasie priať, tak nás čaká víkend nabitý freestylom.


Týmto by sme radi pozvali aj ľudí mimo BMX a MTB komunity. Príďte sa pozrieť a povzbudiť najlepších jazdcov zo Slovenska aj okolitých krajín.odkaz na event:

https://www.facebook.com/events/2702538730008173/?active_tab=about