/OTHER

Balkánske pamätníky očami slovenského fotografa (TROCHU INAK)

Soňa Čermáková

24.FEB.2016

Neobyčajný pohľad na miesta Balkánu, ktoré sa bežnému oku človeka len tak nenaskytnú, prináša dokument Monuments. Pamätníky, ktoré sú symbolom komunistického režimu minulosti predstavuje svojím pohľadom mladý slovenský fotograf Peter Mercell a traja skvelí skateboardisti, Richard Tury, Igor Hanečák a Przemek Hipler.

 

 

Ako vravia, prvoradá bola autenticita a výsledok nesľubuje len klasické niekoľko minútové video. Pôjde o zobrazenie reality, ktorá sa skrýva za cestovaním so skateom k štyrom impozantným stavbám spomínajúcich na minulosť.

 

V  niektorých prípadoch to znamená vydať sa hlboko do hôr len s GPS súradnicami a vlastným zmyslom pre orientáciu. Toto viac než 4000km dobrodružstvo, na ktorom počas niekoľkých dní prekročili trinásť štátov, zachytili na mobil a na premiéru sa môžete tešiť už 25 februára v Prahe, alebo ju môžete sledovať 31 mája na ich webe.

Týmto úspešným projektom však zďaleka nič nekončí!

Na stole je už ďalší, ktorého hlavným cieľom je návšteva neznámych, no zaujímavých miest Moldavska alebo Fínska a samozrejme, v zachytení týchto momentov pomocou už profesionálneho vybavenia. Pre realizáciu tejto skvelej myšlienky však nestačí len nadšenie a odhodlanosť a práve  preto bola založená zbierka, ktorá umožní jej uskutočnenie. Ak ťa tento nápad zaujal a chceš sa podieľať na jeho realizácii, neváhaj a podpor ho TU!

POSLEDNÍ AFRICKÍ NOMÁDI

POSLEDNÍ AFRICKÍ NOMÁDI

Dokumentárny fotograf Mario Gerth, sa vďaka svojej práci dostal už do viac než 80 krajín sveta. Dva roky strávil cestovaním po Afrike, po svete úplne inom, než ho poznáme my. Počas týchto ciest dokumentoval a zachytával portréty nomádov žijúcich v odľahlých regiónoch.

NEUTÍCHAJÚCI RUCH DUBAJA

NEUTÍCHAJÚCI RUCH DUBAJA

Čo poviete na tieto zábery z Dubaja, pripomínajúce skôr scény zo sci-fi filmu, než realitu? Atmosféru neutíchajúceho ruchu, svetiel a prúdu života zachytil Albert Dros. Viac z jeho tvorby môžete nájsť na jeho stránke alebo na facebooku.

BUNKRE Z 1. SVETOVEJ VOJNY SA MENIA

BUNKRE Z 1. SVETOVEJ VOJNY SA MENIA

Vojny zanechávajú za sebou mnohokrát nenapraviteľnú spúšť a zdevastované územia. Po prvej svetovej vojne uskutočnila na území Talianska výstavba vysokohorského opevneného systému..

VLČIE HORY, SLOVENSKÝ DOKUMENT SO SV

VLČIE HORY, SLOVENSKÝ DOKUMENT SO SV

Na hranici medzi Slovenskom, Poľskom a Ukrajinou sa ako súčasť Polonín, poľských Bieščad a ukrajinského Užanského národného parku nachádza prastará oblasť hôr, lesov a lúk s názvom Vlčie hory.

OBJAV SVET Z INEJ PERSPEKTÍVY!  TOMA

OBJAV SVET Z INEJ PERSPEKTÍVY! TOMA

Neznáme aj známe nórske vody spoznáva z kajaku Tomasz Furmanek už 10 rokov. Umožňuje mu nachádzať miesta inak ťažko dostupné alebo nepreplnené turistami.

PATAGÓNIA

PATAGÓNIA

Medzi Tichým a Atlantickým oceánom, na území Argentíny a Chile a o rozlohe viac ako 787 000km², sa nachádza jedno z posledných miest sveta, ktoré môžeme bez zábran zaradiť medzi posledné miesta sveta. Patagónia.