/OTHER

Balkánske pamätníky očami slovenského fotografa (TROCHU INAK)

Soňa Čermáková

24.FEB.2016

Neobyčajný pohľad na miesta Balkánu, ktoré sa bežnému oku človeka len tak nenaskytnú, prináša dokument Monuments. Pamätníky, ktoré sú symbolom komunistického režimu minulosti predstavuje svojím pohľadom mladý slovenský fotograf Peter Mercell a traja skvelí skateboardisti, Richard Tury, Igor Hanečák a Przemek Hipler.

 

 

Ako vravia, prvoradá bola autenticita a výsledok nesľubuje len klasické niekoľko minútové video. Pôjde o zobrazenie reality, ktorá sa skrýva za cestovaním so skateom k štyrom impozantným stavbám spomínajúcich na minulosť.

 

V  niektorých prípadoch to znamená vydať sa hlboko do hôr len s GPS súradnicami a vlastným zmyslom pre orientáciu. Toto viac než 4000km dobrodružstvo, na ktorom počas niekoľkých dní prekročili trinásť štátov, zachytili na mobil a na premiéru sa môžete tešiť už 25 februára v Prahe, alebo ju môžete sledovať 31 mája na ich webe.

Týmto úspešným projektom však zďaleka nič nekončí!

Na stole je už ďalší, ktorého hlavným cieľom je návšteva neznámych, no zaujímavých miest Moldavska alebo Fínska a samozrejme, v zachytení týchto momentov pomocou už profesionálneho vybavenia. Pre realizáciu tejto skvelej myšlienky však nestačí len nadšenie a odhodlanosť a práve  preto bola založená zbierka, ktorá umožní jej uskutočnenie. Ak ťa tento nápad zaujal a chceš sa podieľať na jeho realizácii, neváhaj a podpor ho TU!