/OTHER

RECYKLOVAŤ! NAČO?

8.OCT.2015

Staňme sa súčasťou, ktorá dopomôže predísť katastrofe plynúcej z  nedbanlivosti a nezáujmu. My sme tí, ktorí ovplyvnia budúcnosť!

Ľudia majú radi čísla. Tak už len kvôli tým hrozivejšie znejúcim faktom, tu je pár čísel, ktoré sa týkajú aj nás.

Podľa výskumov, v západných krajinách  denne jeden človek vyprodukuje neuveriteľných 1,95 kg odpadu.

Na Zemi dnes žije 7,3 miliárd ľudí  s populačným rastom 1,1%. To znamená, že za 64 rokov bude pravdepodobne našu planétu okupovať neuveriteľných 15 miliárd ľudí.

Čo sa týka odpadu, to už celkom stojí za zváženie. 

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Že jedna lastovička leto nerobí? Posúďte sami, či tými pár krokmi k smetnému košu na recyklovaný odpad prídete o viac, ako tento zlomok ľudí a zvierat, ktoré každodenne bojujú o prežitie.

O prežitie na miestach, ktoré mali byť ich útočiskom, domovom.

Ešte stále sa pýtame prečo?

Show More