/ART

Sandra Chevrier

16.MAR.2016

Kanadská umelkyňa Sandra Chevrier žije ako slobodná mama na plný úväzok v Montreale. Vo svojej sérii  ‘’Super heros Cages’’, predstavuje ženy na ceste k hľadaniu slobody v zvrátenej spoločnosti, kde je vopred predpísaná a nadiktovaná ich úloha.

V tomto hľadaní ich identity im priraďuje komixové prvky a tak z nich vytvára hrdinky každodenného života.

Okrem týchto zaujímavých stvárnení sa v jej tvorbe môžeme stretnúť taktiež so zobrazovaním zvierat a ľudí, pomocou ktorých sa snaží prinášať skryté posolstvá...

8 LEZECKÝCH STIEN, KTORÉ BY ROZHODN

8 LEZECKÝCH STIEN, KTORÉ BY ROZHODN

Lezecké steny nemusia bezpodmienečne stáť vo vnútri nejakého športového areálu. Naopak, mnohokrát pre tieto účely slúžia skutočne nečakané a zvláštne miesta.

Jeden z NÁS: Michal Nichta,33

Jeden z NÁS: Michal Nichta,33

Pracovník Karanténnej stanice Zvolen

Balkánske pamätníky očami slovenskéh

Balkánske pamätníky očami slovenskéh

Neobyčajný pohľad na miesta Balkánu, ktoré sa bežnému oku človeka len tak nenaskytnú, prináša dokument Monuments. Pamätníky, ktoré sú symbolom komunistického režimu minulosti predstavuje svojím pohľadom mladý slovenský fotograf Peter Mercell a traja skvelí skateboardisti, Richard Tury, Igor Hanečák a Przemek Hipler.

STREET ART Z IGELITOVÝCH TAŠIEK

STREET ART Z IGELITOVÝCH TAŠIEK

Márnosť človeka nepozná hraníc a svojimi činmi mnohokrát zabúda na prírodu. Svojimi egoistickými rozhodnutiami a ľahostajnosťou prispievame k záhube našej Zeme viac, než sme si schopní uvedomiť.

POSLEDNÍ AFRICKÍ NOMÁDI

POSLEDNÍ AFRICKÍ NOMÁDI

Dokumentárny fotograf Mario Gerth, sa vďaka svojej práci dostal už do viac než 80 krajín sveta. Dva roky strávil cestovaním po Afrike, po svete úplne inom, než ho poznáme my. Počas týchto ciest dokumentoval a zachytával portréty nomádov žijúcich v odľahlých regiónoch.

BUNKRE Z 1. SVETOVEJ VOJNY SA MENIA

BUNKRE Z 1. SVETOVEJ VOJNY SA MENIA

Vojny zanechávajú za sebou mnohokrát nenapraviteľnú spúšť a zdevastované územia. Po prvej svetovej vojne uskutočnila na území Talianska výstavba vysokohorského opevneného systému..