/OTHER

FASCINUJÚCE ZÁBERY ASTRONAUTA SCOTTA KELLYHO

Martin Vyletel

15.OCT.2015

Päťdesiatjeden ročný americký astronaut, inžinier a vyslúžilý námorný kapitán.  Tento veterán, ktorý sa úspešne zúčastnil už troch výprav, bol opäť povolaný v novembri roku 2012, a to hneď na špeciálnu celoročnú misiu na medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Táto misia začala v marci 2015 a trvá už vyše 200 dní! Zahŕňa zhromažďovanie vedeckých údajov dôležitých pre ďalší výskum a spoznávanie našej slnečnej sústavy.

 

Tento príspevok však nie je venovaný jeho práci, ale úžasným fotkám ktoré Scott Kelly pravidelne pridáva na známej sociálnej sieti Twitter, kde si získal tisíce fanúšikov.

Africká púšť

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Austrália

Západná Amerika

Kilimandžáro

Himaláje

Patagónia

Viac fotografií v galérii...

Show More