/ART

SHAE DE TAR

1.JAN.2016

V dobe, keď môže byť fotografia upravená digitálne, je príjemnou zmenou objavenie človeka, ktorý k tomu nachádza alternatívne metódy. Shae de Tar. Umelkyňa spočiatku pôsobiaca v oblasti modelingu, a módnom dizajne, dnes v pozícii fotografky.  S technikou ručného farbenia snímkov, vytvára ilúziu minulého storočia s vintage nádychom.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Spojenie zmyselných  postáv modeliek a svojrázneho výberu živých farieb prináša atmosféru rozmanitosti a hravosti. Vytvára si tak vlastný svet, ktorý je pre ňu vzrušujúcejší ako dnešok. Popúšťa uzdu fantázii a narozdiel od väčšiny junenadchýna budúcnosť,  ale  minulosť.Obdivuje jej čaro a sníva o jednoduchosti života dávnych časov.