/TRAVEL

TAJOMSTVO POD HLADINOU JAZERA ANGELITA

26.APR.2016

Len tak si sedieť na brehu rieky, 60m pod hladinou...

Mexico, štát Yucatan. Z brehu vyzerá Angelita  ako úplne bežné jazierko, ktoré vábi skočiť doň.  Vzniklo prepadnutím podložia a kameňov, následkom čoho s tu nahromadila nielen slaná morská, ale aj sladká dažďová voda.

A práve slaná morská voda je bohatá na sulfid vodíka, ktorý zapríčiňuje jej vyššiu hmotnosť, čo spôsobuje taký ojedinelý úkaz ako tu. Po prekonaní asi 60m sa naskytá magický pohľad, ktorý sa takmer vymyká realite.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

V tomto jazierku sa totiž nachádza akási podvodná rieka, vytvorená z vrstvy slanej vody, a tak môžete v potápačskej výstroji pokojne sedieť na brehu rieky. Samozrejme, so všetkým, čo k tomu patrí. Okolitú vegetáciu predstavujú popadané konáre a lístie zo stromov, a takmer priezračný výhľad zabezpečí čistá chladná voda. Ba dokonca sa v tejto zdanlivej rieke môžete aj okúpať!

Podvodná rieka, so všetkým, čo k tomu patrí...