/ADVENTURE

TO NAJVÄČŠIE DOBRODRUŽSTVO! GODZONE

6.DEC.2015

Unikátna viac denná súťaž expedičného štýlu plná dobrodružstva a zážitkov, ktorá vás donúti prekonávať svoje hranice a dotýkať sa mét zdanlivo nemožných.

Táto viac disciplínová vytrvalostná súťaž je dôkazom, že tým najdôležitejším nie je vždy kondička, ale aj nepoddajná a odhodlaná myseľ.

JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
BROOKS STERLING
Dizajnér, fotograf a marketingový expert pochádzajúci zo San diega. Špecializuje sa na lifestyle, dizajn, fotografiu a aj trh samotný. Venuje sa skrátka tomu, čo je dnes v kurze a je v tom naozaj dobrý. Má rád veľkoleposť, fascinujú ho slová a frázy a zároveň je majstrom hrubých čiernych líniní, jednoduchosti a miluje 35mm film. Momentálne na voľnej nohe, no neustále v pohybe, konzultuje alebo sa podieľa na nejakom projekte. Zoznámte sa, Brooks Sterling.
Viac

Nasledujúce podujatie bude od tímov vyžadovať zvládnutie orientácie v teréne, turistiku, bicyklovanie, kajak či kanoistiku, a to všetko na obrovskom území rôznych terénov a podmienok. Je pomenované Chapter 5 a uskutoční sa v apríli 2016, na severozápade Nového Zélandu v Tasman District.

Otestujú tu fyzické, ale aj mentálne schopnosti zúčastnených, napríklad na najvyšších vrcholoch Nového Zélandu alebo na divokom pobreží s výhľadom na oceán.

Otestujú tu fyzické, ale aj mentálne schopnosti zúčastnených, napríklad na najvyšších vrcholoch Nového Zélandu alebo na divokom pobreží s výhľadom na oceán.

Najrýchlejšie tímy zvládnu súťaž približne za štyri dni, ostatní dokončujú trasu dlhú celkovo 500km v priebehu jedného týždňa. Pýtate sa, prečo je medzi nimi taký obrovský rozdiel? Možno pre jednu až dve hodiny spánku, ktoré víťaznému tímu stačia na oddych a zregenerovanie.

A prečo vlastne podstúpiť túto strastiplnú skúšku? Okrem úžasných zážitkov a skúseností v neposlednom rade určite poteší výhra 10,000 novozélandských dolárov.

 

Tak čo zapojíte sa?