Miesta, ktoré nikdy nenavštíviš

Miesta, ktoré nikdy nenavštíviš

Na svete existuje veľa zaujímavých miest, ktoré sa nám podarí či už ľahšie alebo ťažšie navštíviť.. ale podarí. No svet ukrýva aj mnohé tajomstvá. Miesta, ktoré priťahujú obrovský záujem zo strany turistov či dobrodruhov sú páve tie, čo zostávajú nedostupné. V každom prípade, tieto miesta majú nato svoje dôvody.

Holandsko v Karibiku

Holandsko v Karibiku

V karibských vodách sa nachádza niekoľko zaujímavých krajiniek, no len jedna z nich má čo dočinenia s Holandskom. Len 15km Venezuele vzdialený maličký ostrov s rozlohou 179 km², a správou patriaci pod Holandské kráľovstvo, ostrov Aruba.

Trick tips - keď mierite do Porta

Trick tips - keď mierite do Porta

Romana je mladá Zvolenčanka, ktorá sa rozhodla vďaka možnostiam Erasmu rozvíriť Portugalské vody. Keďže je táto destinácia čoraz viac žiadaná a ja sama som mala šancu stať sa pred pár týždňami jej hosťom, rozhodla som sa spísať pár dobrých rád a tipov

Rieka z dúhy

Rieka z dúhy

Je to už nejaký ten rok, čo Kolumbia prírodné bohatstvo oblasti Meta na svojom území odstrihla od pohľadov verejnosti. Ide konkrétne o Parque Nacional Natural (PNN), ktorý ukrýva prírodný úkaz Sierra de La Macarena, známy aj ako Caño Cristales.

Krajina ohňa a ľadu, Island

Krajina ohňa a ľadu, Island

WOOW...toto slovíčko budete počas návštevy Islandu používať veľmi často. Táto nádherná krajina totiž toho ponúka neskutočne veľa, od gejzírov, sopiek, ľadovcov, lagún, či ohňa a to všetko na jednom mieste. Na Island sa skrátka chodí po zážitky...

Nenápadná exotika - Mongolsko

Nenápadná exotika - Mongolsko

Jedna z najzvláštnejších a tiež najzaujímavejších krajín sveta sa nenachádza ani v amazonskom pralese ani v stratenej Oceánii. Leží medzi dvomi svetovými veľmocami a predsa je od všetkého ďaleko.

Kanárske ostrovy – ak ešte neviete

Kanárske ostrovy – ak ešte neviete

La Palma síce nepatrí k veľmi turisticky navštevovaným lokalitám, z dôvodu menšieho počtu pláží, na druhú stranu existuje niekoľko dôvodov, prečo je práve La Palma označovaná ako La Isla Bonita, teda „krásny ostrov“. La Palma je síce veľká len 706 km2, no jej najvyšší vrchol Roque de los Muchachos má 2426m, čo predstavuje najvyššie prevýšenie na svete.

KANÁRSKE OSTROVY – KTORÝ SI VYBRAŤ?

KANÁRSKE OSTROVY – KTORÝ SI VYBRAŤ?

Kanárske ostrovy, známe aj ako „ostrovy šťastia“ alebo ostrovy „večnej jari“. Legenda hovorí, že ostrovy strážili veľké psy, z čoho vznikol aj ich názov z latinčiny – Islas Canaria, teda nie je odvodený od kanárikov, ale psov...

Nikde inde len na Havaji

Nikde inde len na Havaji

Keď sa povie Havaj, všetci si predstavia piesočnaté pláže, palmy a koktail v ruke. Čo sa týka prírody, ponúka však Aloha štát návštevníkom miesta, ktoré nenájdete nikde na svete.

Najkrajším ostrovom na svete je Pala

Najkrajším ostrovom na svete je Pala

Nádherné smaragdovo zelené more, vysoké útesy vyrastajúce z mora a okolitá džungľa sú len niektoré z dôvodov, prečo bol filipínsky ostrov Palawan vyhlásený za ten najkrajší na svete. A nebolo to po prvý raz.

Turecká CAPPADOCIA

Turecká CAPPADOCIA

Turecko – krajina, ktorá v sebe ukrýva mnoho pokladov, o ktorých ľudia ani netušia. A jedným z nich je Cappadocia (Kapadókia). Čo sa ale ukrýva pod týmto názvom?

Korytnačí ostrov, Galapágy

Korytnačí ostrov, Galapágy

Vo východnej časti Tichého oceánu, západne od Ekvádoru, presne tam sa nachádza stále nepoškvrnená časť Zeme - Galapágy, alebo inak – korytnačie ostrovy.

Očarujúce Laponsko

Očarujúce Laponsko

Hlboko v zasnežených horách, priamo pod nádhernými farbami polárnej žiary nájdeme fínske Laponsko, dobre známe svojimi ohromujúcimi scenériami a krásou prírody.

Keď do Južnej Ameriky, tak určite ..

Keď do Južnej Ameriky, tak určite ..

Je snom nejedného svetobežníka, no čo o nej vlastne viete? Miesto obrovskej biodiverzity, možností na cestovanie pre akýkoľvek typ budgetu a zároveň spĺňa požiadavky aj toho najnáročnejšieho

Tajomstvá kmeňa Dukha

Tajomstvá kmeňa Dukha

Navštívil mongolský kmeň Dukha aby zachytil ohromujúce fotky ich tajomného života a kultúry

Dobrodružstvo menom Gruzínsko

Dobrodružstvo menom Gruzínsko

Prečo vôbec zamieriť do tejto turisticky menej známej krajiny? Týchto osem rád a typov vás zaručene presvedčí, že Gruzínsko je krajinou plnou dobrodružstva, zážitkov a prekvapení.

KARAVANTRIP, vysnívaná dovolenka?

KARAVANTRIP, vysnívaná dovolenka?

Čo vám príde na um, keď sa povie karavan? Výlet s priateľmi, dovolenka, spoznávanie nového a hlavne nikdy nekončiaca zábava. Aká je však skutočnosť, keď prekročíte hranicu medzi nápadom a rozhodnete sa pre realizáciu?

HAVANA, KUBA

HAVANA, KUBA

Pre mnoho ľudí je Kuba veľmi tajommým miestom. Je to krajina kde zastal čas.

Objav 8 najkrajších pláží Európy!

Objav 8 najkrajších pláží Európy!

Nielen Karibik či tropická Ázia láka dovolenkových nadšencov. Kde sa nachádzajú najkrajšie pláže Európy a aké možnosti ponúkajú?

PONORTE SA DO NAJČISTEJŠEJ VODY SVET

PONORTE SA DO NAJČISTEJŠEJ VODY SVET

Ak patríte k ľuďom, čo nepovedia nie nijakému dobrodružstvu a chystáte sa na Island, toto miesto by ste si rozhodne nemali nechať odplávať!

TAJOMSTVO POD HLADINOU JAZERA ANGELI

TAJOMSTVO POD HLADINOU JAZERA ANGELI

Mexico, štát Yucatan. Z brehu vyzerá Angelita ako úplne bežné jazierko, ktoré vábi skočiť doň.

NEUTÍCHAJÚCI RUCH DUBAJA

NEUTÍCHAJÚCI RUCH DUBAJA

Čo poviete na tieto zábery z Dubaja, pripomínajúce skôr scény zo sci-fi filmu, než realitu? Atmosféru neutíchajúceho ruchu, svetiel a prúdu života zachytil Albert Dros. Viac z jeho tvorby môžete nájsť na jeho stránke alebo na facebooku.

VSTÚPTE DO PRÁZDNOTY

VSTÚPTE DO PRÁZDNOTY

Pripravte sa na to, že najbližšia pevná pôda pod nohami je 1035m pod vami!

VITAJTE NA CESTE DO NEBA

VITAJTE NA CESTE DO NEBA

Havajské ostrovy ukrývajú mnoho tajomstiev a krás, ktoré stojí za to objaviť. Jedným z nich je aj schodisko vedúce priamo do neba, ktoré sa nachádza na ostrove Oahu. Samozrejme názov je len symbolický, avšak pozerať sa dolu naozaj neodporúčame.

ŽIARIACE JASKYNE WAITOMO

ŽIARIACE JASKYNE WAITOMO

Okres Waitomo je prosperujúcou oblasťou a domovom približne 9700 ľudí. Toto miesto ukrýva novozélandský poklad, ktorý by ste si pri návšteve tejto nádhernej krajiny určite nemali nechať ujsť.

SLOBODNÁ CHRISTIANIA

SLOBODNÁ CHRISTIANIA

Na východe Dánska, v srdci samotnej Kodane, leží Freetown Christiania. Je to časť mesta, ktorá sa vďaka svojej jedinečnosti a odhodlaniu obyvateľov, stala druhým najnavštevovanejším miestom štátu. Vládnu tu osobité zákony, ba dokonca aj mena – Løn. Pod vlastnou vlajkou tu na približne 84 akroch žije vyše 900 spokojných obyvateľov.

POTOPENÝ LES V JAZERE KAINDY

POTOPENÝ LES V JAZERE KAINDY

Pred očami sa naskytá dych vyrážajúci úkaz ako z rozprávky. Ponorené kmene ihličnanov v prenikavo modrej vode vykúkajú spopod pokojnej hladiny. Avšak práve tie dokazujú, že nie vždy tu bolo jazero. Čo sa tu teda odohralo?

PATAGÓNIA

PATAGÓNIA

Medzi Tichým a Atlantickým oceánom, na území Argentíny a Chile a o rozlohe viac ako 787 000km², sa nachádza jedno z posledných miest sveta, ktoré môžeme bez zábran zaradiť medzi posledné miesta sveta. Patagónia.

POD OBLAKMI RUWENZORI

POD OBLAKMI RUWENZORI

Východná Afrika, hranica Ugandy a Konga. V obklopení jazier sa tu nachádza rovníkové pohorie, málokedy vychádzajúce zo svojho hustého závoja oblakov, známe tiež ako Mesačné vrchy.

SAREK NATIONAL PARK

SAREK NATIONAL PARK

Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.

VEĽKÁ VODA -IGUAZU FALLS

VEĽKÁ VODA -IGUAZU FALLS

Rieka Iguazu prameniaca v pohorí Serra Mar, zhromažďuje vodu zo svojich prítokov. Pred tým než sa vleje do rieky Parana, prepadá 82m hlbokým zrázom náhornej plošiny.

NAICA, JASKYŇA KRYŠTÁLOVÝCH OBROV

NAICA, JASKYŇA KRYŠTÁLOVÝCH OBROV

Mexiko, štát Chihuahua, mesto Naica. V roku 2000 sa baníkom striebornej bane podarilo objaviť miesto dosiaľ nepoznaných úkazov. Miesto tak nebezpečné ako krásne. Jaskyňu plnú obrovských kryštálov, z ktorých najväčší má dĺžku neuveriteľných 11 metrov a váži 55 ton.

ÚDOLIE DADES

ÚDOLIE DADES

Najvyššie pohorie severnej Afriky, Atlas, sa tiahne takmer 2000 km naprieč Marokom až do Tuniska. Hlavný chrbát dlhý 740 km rozdeľuje Maroko na dve časti a svojimi vrcholmi vo výškach 4000 m, tak vzhliada na rozsiahlu Saharu.