/TRAVEL

VSTÚPTE DO PRÁZDNOTY

11.JAN.2016

Pripravte sa na to, že najbližšia pevná pôda pod nohami je  1035m pod nami!

Francúzske Alpy, Chamonix. Strmý svah Mont Blancu a na jeho úbočí posledná lanovková zastávka Aiguille du Midi vo výške 3842m. Okrem prírody a dych vyrážajúcich výhľadov je tu čosi, čo robí toto miesto ešte 

výnimočnejším.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

“Step into the Void”, alebo krok do prázdna, je miestnosť tvorená kovovými rámami, tromi stenami, podlahou a stropným panelom, a to všetko z priezračného skla, ktoré vás nielen chráni, ale dodáva vášmu výhľadu dramatický efekt.

Ak stále pochybujete o bezpečnosti, možno vás presvedčia 12mm sklenené panely, vytvorené z troch rôznych vrstiev, celková odolnosť konštrukcie, ktorá odolá sile vetra viac než 220km/h a teplote -60 C

Táto turistická atrakcia je nainštalovaná na najvyššom možnom bode, kde sa môžete dostať bez použitia horolezeckej výbavy, zároveň na bode, kde zažína výstup na Mont Blanc, najvyšší vrch Európy a počas letnej a jesennej sezóny je taktiež obľúbeným miestom paraglajdingových nadšencov.

Už od svojho otvorenia v decembri roku 2013, každoročne priláka návštevníkov a vďaka tomuto záujmu bola táto atrakcia zaradená do už spusteného projektu, venujúcemu sa starostlivosti a zachovaniu celej lokality.