/OTHER

WE WOOD

Soňa Čermáková

20.DEC.2015

Sofistikovanosť a ekologickosť v jednom...

Kombináciou talianskeho dizajnu a myšlienky za lepšie zajtrajšky našej planéty, vnikla značka WeWood. Kvalitné hodinky vyrábané zo šiestich typov vzácnych drevín, avšak len z ich nevyužitých častí, ktoré by inak skončili nazmar, sa stali symbolom zodpovedného prístupu v produkcii a zároveň kvality.

ARKTICKÁ VLNA -  SURFOVANIE NA KONCI
Leto, more, teplé slnečné lúče rozťahujúce kútiky úst neustále nahor a pekné opálené telá ako z časopisov. Sú to zrejme prvé predstavy, ktoré vám napadnú v súvislosti so surfovaním.
JOHN PUSATERI
Tento umelec pochádzajúci z Pittsburgu, sa kvôli štúdiu umenia presťahoval z New Yorku na Nový Zéland. Krajina ho očarila natoľko, že tu zostal a začal sa zaoberať ekológiou. To malo vplyv na jeho pohľad na svet a samozrejme aj tvorbu. Posúďte samy.
SAREK NATIONAL PARK
Národný park Sarek sa nachádza na severe Švédska v Laplantskej oblasti a zároveň susedí s ďalšími dvoma národnými parkami, Stora Sjöfallet a Padjelanta. Sarek je populárny pre svoje krásne scenérie a možnosti pre zdatných turistov, vyhľadávajúcich náročné podmienky. Nenájdete tu však značené trasy ani ubytovanie, len dva mosty v celom okolí. A pretože je počasie v Švédsku zväčša daždivé, vzhľadom na náročnosť terénu, sú všetky aktivity vždy pod silným vplyvom počasia.
Viac

Svojím stopercentným dreveným základom, bez akýchkoľvek chemických úprav, predstavujú  inovatívny postoj k recyklácii a obnovenia prírodných zdrojov.

V súdržnej spolupráci s American Forests a Trees For The Future úspešne obhajujú myšlienku výsadby stromov v pomere jeden strom za jedny predané hodinky. Dali tak ľuďom do rúk zodpovednosť, ktorá od roku 2011 umožnila vysadenie viac ako 300,000 stromov.

Hodinky WeWood sú luxusným doplnkom z recyklovaného vysokokvalitného materiálu.

Uchovávanie našich lesov v zdravej forme robí aj nás zdravími a šťastnými. Účelom je pripomínať si tento fakt aj pohľadom na naše zápästie.