/OTHER

STREET ART Z IGELITOVÝCH TAŠIEK, INŠPIRÁCIA K RECYKLÁCII

Soňa Čermáková

11.FEB.2016

Márnosť človeka nepozná hraníc a svojimi činmi mnohokrát zabúda na prírodu. Svojimi egoistickými rozhodnutiami a ľahostajnosťou prispievame k záhube našej Zeme viac, než sme si schopní uvedomiť.

Veci, ktoré nepotrebujeme hádžeme ako odpadky do igelitových vriec, bez akejkoľvek zodpovednosti, čo s nimi bude ďalej, veď je to odpad, ktorého sa chceme zbaviť. Paradoxne práve tieto platové tašky odolávajú rozkladu snáď najlepšie.

Kúsky tohto odpadu, nad ktorým mávneme rukou sa dostávajú do vody a pôdy, kde sa stanú záhubou mnohých nič netušiacich živočíchov. Práca slúžiaca osvete a poukázaniu na tieto problémy stala nielen veľmi osožnou, ale aj kreatívnou. Ako príklad poslúži aj mladá street artová umelkyňa Nazrinka Musayeva, ktorá sa rozhodla bojovať proti ľudskej zaslepenosti a ľahostajnosti svojím spôsobom. Ku svojej tvorbe využíva práve plastové zvyšky, ktoré sú nenápadným, no efektívnym spôsobom pre poukázanie na hlbší problém, ktorý sa týka všetkých z nás.

VSTÚPTE DO PRÁZDNOTY

VSTÚPTE DO PRÁZDNOTY

Pripravte sa na to, že najbližšia pevná pôda pod nohami je 1035m pod vami!

ŽIARIACE JASKYNE WAITOMO

ŽIARIACE JASKYNE WAITOMO

Okres Waitomo je prosperujúcou oblasťou a domovom približne 9700 ľudí. Toto miesto ukrýva novozélandský poklad, ktorý by ste si pri návšteve tejto nádhernej krajiny určite nemali nechať ujsť.

SHAE DE TAR

SHAE DE TAR

V dobe, keď môže byť fotografia upravená digitálne, je príjemnou zmenou objavenie človeka, ktorý k tomu nachádza alternatívne metódy. Shae de Tar.

ČAS VYLETIEŤ Z HNIEZDA, JURAJ KOREŇ

ČAS VYLETIEŤ Z HNIEZDA, JURAJ KOREŇ

Po mnohé stáročia sa ľudia snažili priblížiť letu vtákov. Vrhali sa s akýmisi kópiami vtáčích krídel a mávaním rúk sa snažili napodobniť pohyb, ktorý by z nich spravil letcov.

KEĎ SA POVIE SIERRA QUITIQUIT

KEĎ SA POVIE SIERRA QUITIQUIT

LYŽIARKA. MODELKA. SURFERKA. Táto charakteristika najlepšie vystihuje to, čomu sa Sierra venuje, s doplnením o cvičenie jogy, užívanie si života a šírenie nesmiernej energie.