/ADVENTURE

Z OSTROVA NA OSTROV

29.MAR.2016

Plavecká súťaž ÖTILLÖ by sa dala v jednoduchosti charakterizovať ako presun z jedného ostrova na druhý. Avšak ak čakáte, že na sadnete na loďku či počkáte na prvý trajekt, mýlite sa.

Táto šialená súťaž totiž zahŕňa preplávanie z jedného ostrova na ostrov, po ktorom nasleduje beh naprieč ním. Samozrejme, v plaveckom oblečení... Ak si preto predstavíme, že ide napríklad o súťaž v Švédsku, neopreny sú celkom na mieste.​

Pre lepšiu predstavu je tu stručné priblíženie podmienok. Súťaž limitovaná 120 dvojčlennými tímami má za úlohu prekonať mnohokrát takmer 75 kilometrov medzi viacerými ostrovmi.

Ak sa pýtate, čo za šialencov sa na to môže podujať, pravdou je, že je taká populárna, že šanca dostať sa sem je kombinácia výhry v lotérii a kvalifikačných súťaží. Na štarte sa preto stretnú nielen zanietení športovci, ale aj ironmani či elitní vojaci.

Keď súťaž ÖTILLÖ v roku 2006 zahájila svoj prvý štart, nikto netušil, že rozpúta celosvetový záujem. Dnes sa táto plavecká rodina súťaží rozrastá a stáva sa stále slávnejšou a slávnejšou.

A ak by sme mali podčiarknuť, prečo je organizácia tohto podujatia výnimočná, samozrejme okrem neuveriteľných vzdialeností a výkonov, je to práve podpora ochrany životného prostredia, ktorá by nemala byť nikomu z nás ľahostajná.

 

https://www.instagram.com/otillorace/