/OTHER

Žabia archa

4. JAN 2017

Soňa Čermáková

So svojimi 531 popísaným druhmi obojživelníkov, je Ekvádor hneď za Kolumbiou a Brazíliou krajinou s najväčšou diverzitou obojživelníkov na svete.

HAVANA, KUBA

HAVANA, KUBA

Pre mnoho ľudí je Kuba veľmi tajommým miestom. Je to krajina kde zastal čas.

Neničme Prírodu, Nezničme Si Život!

Neničme Prírodu, Nezničme Si Život!

Ničenie prírody znamená ničenie života. Tak znie slogan nemeckej nadácie Robin Wood bojujúcej proti nadmernej industrializácii a ničeniu prirodzeného prostredia zvierat.

OBJAV SVET Z INEJ PERSPEKTÍVY!  TOM

OBJAV SVET Z INEJ PERSPEKTÍVY! TOM

Neznáme aj známe nórske vody spoznáva z kajaku Tomasz Furmanek už 10 rokov. Umožňuje mu nachádzať miesta inak ťažko dostupné alebo nepreplnené turistami.

VYDALI SA NA ISLAND, ABY POKORILI DR

VYDALI SA NA ISLAND, ABY POKORILI DR

Dobrodružstvo je o otvorení náruče neznámemu a vykročení zo svojej zóny pohodlia...

Spomínané dve krajiny sú síce niekoľkokrát väčšie, 40% druhov však zostáva stále jedinečných len pre túto krajinu.

 

Aj napriek tejto neuveriteľnej diverzite, je dnes Ekvádor krajinou s najväčším množstvom ohrozených druhov obojživelníkov na svete. V uplynulých rokoch vyhynulo v Ekvádore neuveriteľných 50 druhov obojživelníkov, a to práve kvôli zmenám klímy, ničeniu prirodzeného prostredia živočíchov a iným zásahom človeka.

Práve kvôli týmto obrovským zmenám bol rozbehnutý program Balsa de los Sapos, ktorý sa venuje ochrane a rozmnožovaniu spomínaných ohrozených druhov v teráriách na území Ekvádora a snaží sa tak zabrániť vyhynutiu ďalším jedinečným druhom.